-20%

Televizor QLED Samsung 55" 4K QE55Q75TATXXH

135.900 Lekë
Cmimi i Mëparshëm: 169.900 Lekë
Përshkrim i shkurtër:
Televizor QLED Samsung 55" 4K QE55Q75TATXXH
B2TVQ55SA4KQE55Q75TATXXH
Ne Stok
+
Marka:
Samsung
Modeli:
QE55Q75TATXXH
Madhesia Ekranit:
55"
Tipi i Panelit:
QLED
Ekrani:
I Sheshte
Frekuenca:
3400 PQI
Rezolucioni:
Ultra HD 4K (3840x2160)
Formati:
16:9
Kontrasti:
Ultimate UHD Dimming, Quantium HDR, HDR 10+
TV Turner:
DVB: T2/C/S2
Sistem Audio:
20 W
Smart TV:
PO
Android TV:
JO
Sistem Operativ:
Tizen
Wireless:
PO
Bluetooth TV:
PO
USB 2.0:
2
Ethernet:
PO
HDMI:
4
Component&Composite:
JO
Garancia:
24 Muaj

  • Quantum Processor 4K - Procesori i fuqishëm i Samsung optimizon cilësinë e figurës për kushte të shkëlqyera shikimi, duke e përmirësuar të gjithë përmbajtjen tuaj.
  • 4K AI Upscaling përdor procesorin e fuqishëm Quantum Processor , duke analizuar automatikisht burimin e hyrjes për të reduktuar mizat e imazhit, për të rikthyer detajet e humbura dhe për të definuar konturet rrotull objekteve dhe tekstit. Tani mund të keni figurë dhe tinguj në rezolucion 4K.
  • Adaptive Picture - Përshtateni në mënyrë aktive me ambientin e shikimit duke rregulluar automatikisht ndriçimin. Shikoni një figurë të përkryer, pavarësisht orës së ditës apo përmbajtjes që po shikoni.
  • Dual LED - Teknologjia Dual LED e sfondit përshtat tonin e ngjyrave për t'iu përshtatur gjendjes emocionale të përmbajtjes suaj, në mënyrë që ta shikoni ashtu siç është bërë për t'u parë.
  • Active Voice Amplifier (AVA) - Zhurmat e papritura nga shtëpia juaj mund të shqetësojnë ndërsa shikoni. AVA përforcon zërat në skenë në mënyrë që dialogu të transmetohet qartë. Shikoni televizor pa humbur bisedën.
  • Quantum HDR - Quantum HDR nxjerr detajet dhe kontrastin, që ju të mund të përjetoni fuqinë e plotë të çdo imazhi. Duke shkuar përtej standardeve më të mira, Dynamic Tone Mapping i HDR10+ krijon të zezë më të thellë, imazhe më të gjalla dhe detaje që gjithmonë ndriçojnë përmes.
  • Teknologjia Quantum Dot ofron figurën më të pastër që kemi pasur ndonjëherë. Me Color Volume 100%, Quantum Dot merr dritën dhe e kthen në ngjyra mahnitëse që qëndrojnë reale në çdo nivel ndriçimi.

Produkte të Ngjashme

Klientët gjithashtu blenë

Më të Shiturat

Produktet e Fundit